Gün Akşam Oldu

YAPIMCI
GOLD FİLM

SENERYO
Evren ŞİT
Elif USMAN

YAPIM YILI
2011

YÖNETMEN
Andaç HAZNEDAROĞLU

MÜZİK
Nail YURTSEVER
Cem TUNCER
Ercümen ORKUT
Metin KALAÇ

 

OYUNCULAR
Halil Ergün (Eşref)
Filiz Akın (Saadet)
Mustafa Üstündağ (Ayhan)
Başak Daşman (Dilek)
Nergis Öztürk (Belgin)
Tuğrul Tülek (Kaan)
Serhat Teoman (Ediz)
Mehmetcan Mincinozlu (Tarık)
Dilara Öztunç (Melis)
Dilşad Şimşek (Türkan)
Barış Aytaç (Yusuf)

Konusu: Eşref, eşi Saadet'le beraber Ege'de bir kasabada yaşamakta, kendi zeytinliği ve zeytinyağı fabrikası ile geçimlerini sağlamaktalardır. Hayatta en büyük gururları olan 5 çocuğunu en iyi şekilde yetiştirmişlerdir.

Artık ömrünün son baharında, ondan uzak yaşayan çocuklarının başarıları ile gururlanmaktayken, eşinin ani ölümü Eşref'i derinden sarsar. Bu olayla sadece eşini değil, ona bağlılığından şüphe duymadığı 5 çocuğu ile arasındaki köprüleri de yitirir Eşref. Ve bu köprüleri yeniden kurmak için senelerdir dışına adım atmadığı kasabasından çıkıp, İstanbul'a çocuklarını ziyarete gitmeye karar verir.

Bu ziyaret sadece onun değil, yetişkin olan 5 evladının da yaşamlarını altüst edecektir. Babalarından sakladıkları sıkıntıları ve sırları ile; Belgin, Ayhan, Tarık, Ediz ve Türkan'ın hayatlarında yepyeni sayfalar açılacak, tekrar bir aile olduklarını hatırlayacak ve en değerli hazinelerine, babalarına sığınabileceklerini yeniden keşfedeceklerdir. Ne de olsa bir baba, çocukları için en güvenli limandır ve her ailenin bir limana ihtiyacı vardır...
 
   


 

Nail Yurtsever Tüm Hakları Saklıdır.

Design Musa Soytürk | 2017